Αποστολέας Θέμα: Σκέψεις για το 2021  (Αναγνώστηκε 4151 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gkblues

  • Paneristi 47mm
  • ****
  • Μηνύματα: 384
Απ: Σκέψεις για το 2021
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 12, 2021, 01:49:16 μμ »
Υγεία πρώτα απ όλα, επαναφορά στην κανονικότατα βεβαίως και εξετάσεις της κόρης. Σαν δεύτερη προτεραιότητα θα ήθελα ένα ρολόι της πάνω κατηγορίας και μιας και μιλάμε για Panerai θα ήθελα το 914
Σκέψεις για το 2021


https://i.postimg.cc/3RpcQhG6/IMG-20201219-094630-875.jpg
Σκέψεις για το 2021
Σκέψεις για το 2021



Αποσυνδεδεμένος TSU

  • Paneristi 42mm
  • *
  • Μηνύματα: 27
Απ: Σκέψεις για το 2021
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 20, 2021, 09:42:27 μμ »
Καλή χρονιά στους paneristi!

Δεν είμαι κάτοχος δυστυχώς, ελπίζω ότι φέτος θα τα καταφέρω.
Ας έχουμε την υγεία μας και να μπούμε σε έναν ρυθμό όπου έστω θα μπορείς ως άνθρωπος να πιεις μια μπύρα με λίγους φίλους.
Το ωραίο ήταν ότι η τελευταία μου νυχτερινή έξοδος ήταν με παρέα ρολογόφιλων μεταξύ των οποίων κι ο Stratos!!!!
Δεν βλέπω την ώρα να ξαναβρεθούμε.
γνωστός και ως P.I.T.

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Paneristi Club
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 2908
Απ: Σκέψεις για το 2021
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 28, 2021, 07:35:33 μμ »
Καλή χρονιά στους paneristi!

Δεν είμαι κάτοχος δυστυχώς, ελπίζω ότι φέτος θα τα καταφέρω.
Ας έχουμε την υγεία μας και να μπούμε σε έναν ρυθμό όπου έστω θα μπορείς ως άνθρωπος να πιεις μια μπύρα με λίγους φίλους.
Το ωραίο ήταν ότι η τελευταία μου νυχτερινή έξοδος ήταν με παρέα ρολογόφιλων μεταξύ των οποίων κι ο Stratos!!!!
Δεν βλέπω την ώρα να ξαναβρεθούμε.

Μακάρι να συναντηθούμε σύντομα.

Όλη αυτή η κατάσταση μας έκανε να εκτιμήσουμε, να θυμηθούμε πόσο σημαντική είναι μια βραδιά παρέα με φίλους για ένα ποτό και κουβέντα.

Πραγματικά εύχομαι να θυμόμαστε αυτή την εμπειρία και να αρχίσουμε να εκτιμάμε το καθετί.
Σε μια εποχή που έχουμε τα πάντα, θέλαμε πάντα περισσότερα και ξεχνούσαμε να χαιρόμαστε.
Once a Paneristi, always a Paneristi

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Paneristi Club
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 2908
Απ: Σκέψεις για το 2021
« Απάντηση #23 στις: Ιανουάριος 28, 2021, 07:56:44 μμ »
Ας τοποθετηθώ κι εγώ στο θέμα που ξεκίνησα.

Για μένα το 2020 ήταν πραγματικά πολύ δύσκολο.
Ελπίζω το 2021 να είναι χρονιά rebound.

Δεν κάνω σχέδια, μιας και δεν προβλέπεται αγορά για το 2021.
Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου φυσικά.

Παρόλα αυτά οι σκέψεις δεν κοστίζουν και καλό είναι να τις κάνουμε για να ξεφεύγουμε και λίγο.
Μου αρέσουν πολλά ρολόγια από τις τελευταίες φουρνιές.
Το μόνο μου πρόβλημα είναι οι τιμές τους. Έχουν ξεφύγει τουλάχιστον μια κατηγορία πάνω από αυτή που κοίταζα...
Θα ήθελα πολύ ένα PAM 979 αλλά στα 19κ δεν το βλέπω...
Συν του ότι αν κι όταν φτάσω σε τέτοια ποσά, μάλλον θα αποφύγω εξωτικά υλικά και θα κοιτάξω σε PM.

Διαχρονικοί μου στόχοι είναι τα 026, 587, 127 ενώ θα ήθελα ξανά το 372.
Προς το παρόν το 372 φαίνεται σαν το πιο πιθανό και σε περίπτωση που εμφανιστεί καμιά πολύ καλή ευκαιρία στον ορίζοντα, μπορεί να ανατρέψω τα πλάνα μου και να γίνει κίνηση.

Once a Paneristi, always a Paneristi

Αποσυνδεδεμένος BsAs

  • Paneristi 45mm
  • ***
  • Μηνύματα: 187
Απ: Σκέψεις για το 2021
« Απάντηση #24 στις: Ιανουάριος 29, 2021, 02:46:39 πμ »
Καλησπέρα και από εμένα.

Το 2020 ξεκίνησε προβάροντας και παζαρεύοντας το 372.
https://i.ibb.co/HHjCZJD/IMG-0378.jpg
Σκέψεις για το 2021
Σκέψεις για το 2021


Τελείωσε με πτώχευση και κλείσιμο της εταιρίας μου, προβλήματα υγείας και αλλαγή χώρας (εντός 2021)... :happy: :happy:

Το 2021 προβλέπεται αμφίβολο, εάν όχι χειρότερο του 2020. Μάλλον το 372 θα πρέπει να περιμένει λίγο. Ίσως περιμένει τόσο, όσο να "αντικατασταθεί" με το 1389. Ίδωμεν και ελπίζωμεν...





Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Paneristi Club
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 2908
Απ: Σκέψεις για το 2021
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 22, 2021, 10:14:04 πμ »
Με έπιασα χθες να χαζεύω το συγκεκριμένο θέμα που είχα ανοίξει αρχές του έτους.

Τι λέγαμε αρχές του 2021 και τι κάναμε, που βρισκόμαστε... 8)



Ωραίο θέμα Στράτο.
Όλοι ζοριστηκαμε το 2020 και συνεχίζουμε να ζοριζομαστε ακόμα. Πότε θα τελειώσουν τα ζόρια είναι άγνωστο, το μέλλον ακόμα και μετά το εμβόλιο αβέβαιο.
Η λογική λέει πως θα πρέπει να κάτσουμε στα αυγά μας μέχρι να επανέλθουμε σε μία κανονικότητα...  :D :D :D
Πάντα όμως οι περισσότεροι από εμάς έχουμε κάνει κάποιο όνειρο που ίσως πραγματοποιηθεί, το 233 για παράδειγμα είναι ένα τέτοιο για μένα.. Το κοιτάω, το αφήνω, το ξανακοιτάω, το ξαναφηνω.. Η λογική λέει να κάτσω στα αυγά μου.  :cofee2: :cofee2:
Θα δείξει για πόσο. Το καλό είναι ότι δεν υπάρχει στην Ελλάδα ως τώρα και έτσι δεν κάνω τίποτα... Μέχρι πότε??? Θα δείξει..

Μπορεί να μην απέκτησες το 233 που ονειρευόσουν, έκανες κίνηση όμως και πήρες κάτι πολύ πιο σπέσιαλ, όμορφο και σπάνιο.
Ξεπέρασες και τις δικές σου προσδοκίες :m0121:


Για το 2021 αν κρατήσουμε αυτά που έχουμε θα είναι μεγάλη επιτυχία ....


Η χρόνια φετος έχει P Day για το Paneristi Hellas και τα μέλη του

Προφητικός και δυστυχώς βγήκες αληθινός.

Ετοιμάζεις καμιά έκπληξη ή αλλάζεις ωρολογιακό κεφάλαιο?


καλη επιτυχια να εχει το P =Day κατ'αρχας  :m0123:
καποιες σκεψεις για submersible αρχισαν να με ζωνουν .... και μαλιστα για 44αρι ... λετε να εχω ελπιδες ?

Βρέθηκε το 024 :m0121: :m0121:


Δεν εχω panerai. Με αφορμή και το P day ευελπιστώ να αγοράσω το πρώτο ώστε να είμαι επίσημο πλεον μέλος. Αν βρεθεί κάποιο 40αρι σε καλή τιμή. Σκέφτομαι και το 42αρι submersible κυριως το 959 αν βρεθεί με κάποια νορμαλ έκπτωση. Σε κάθε περίπτωση το βασικό ειναι να έχουμε υγεία και υπομονή καθώς και αυτή η χρονιά προβλέπεται δύσκολη.

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Έκανες την προσωπική υπέρβαση στο θέμα του μεγέθους και πήρες το σωστό, το ορθόδοξο το 44αρι :coolcheers:

Καλή χρονιά στους paneristi!

Δεν είμαι κάτοχος δυστυχώς, ελπίζω ότι φέτος θα τα καταφέρω.
Ας έχουμε την υγεία μας και να μπούμε σε έναν ρυθμό όπου έστω θα μπορείς ως άνθρωπος να πιεις μια μπύρα με λίγους φίλους.
Το ωραίο ήταν ότι η τελευταία μου νυχτερινή έξοδος ήταν με παρέα ρολογόφιλων μεταξύ των οποίων κι ο Stratos!!!!
Δεν βλέπω την ώρα να ξαναβρεθούμε.


Όχι μόνο τα κατάφερες, αλλά ήσουν και παρών στην μεγαλύτερη Πανερογιορτή, τη PDay της Αθήνας :happy:


Καλησπέρα και από εμένα.

Το 2020 ξεκίνησε προβάροντας και παζαρεύοντας το 372.
https://i.ibb.co/HHjCZJD/IMG-0378.jpg
Σκέψεις για το 2021
Σκέψεις για το 2021


Τελείωσε με πτώχευση και κλείσιμο της εταιρίας μου, προβλήματα υγείας και αλλαγή χώρας (εντός 2021)... :happy: :happy:

Το 2021 προβλέπεται αμφίβολο, εάν όχι χειρότερο του 2020. Μάλλον το 372 θα πρέπει να περιμένει λίγο. Ίσως περιμένει τόσο, όσο να "αντικατασταθεί" με το 1389. Ίδωμεν και ελπίζωμεν...

Ελπίζω το 2021 να σου πήγε καλά, να συνήλθες από την κακή προηγούμενη χρονιά και να έχεις και πάλι την υγεία σου.

Once a Paneristi, always a Paneristi

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Paneristi 47mm
  • ****
  • Μηνύματα: 305
    • oraservice
Απ: Σκέψεις για το 2021
« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 22, 2021, 10:28:16 πμ »
Βλεπωντας τα μηνυματα να ευχηθω σε ολους να ξεπερασουν τα προβληματα τους και να ειναι τα τελευταια.
Για μενα η χρονια κλεινει ανελπιστα καλα και με μια αγορα απογραματιστη και σημαντικη.
Ευχομαι και παλι τα καλυτερα σε ολους.

Αποσυνδεδεμένος DIMOS

  • Paneristi Club
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 1155
Απ: Σκέψεις για το 2021
« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 22, 2021, 10:28:57 πμ »
Ωραία αυτή η ανασκόπηση Στράτο.  :coolcheers:
Ακόμα η χρονιά δεν έχει τελειώσει βέβαια και μπορεί να υπάρξουν εκπλήξεις της τελευταίας στιγμής.
Κάθε χρόνο όμως αν το καλοσκεφτείς, κάνουμε πλάνα, όνειρα, τα οποία άλλοτε υλοποιούνται και άλλοτε όχι. Πολλές φορές στην διαδρομή μιας χρονιάς αλλάζουμε και κατεύθυνση..  :happy: :happy:
Για μένα το σημαντικότερο φεύγοντας η χρονιά είναι να έχουμε υγεία και για τα ρολόγια θα υπάρχει πάντα χώρος και χρόνος... Το 2021 πάντως ορολογιακα πήγε περίφημα.
Η Pday ήταν ένα μεγάλο γεγονός και πήγε εξαιρετικά αλλά και η έλευση του 375 μπορώ να πω με ενθουσίασε...
Όλα καλά..  :m0123: :m0123:
Δόξα τω Θεό.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Paneristi Team
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 8487
Απ: Σκέψεις για το 2021
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 22, 2021, 10:59:12 πμ »
Μπράβο Στρατο, εξαιρετική η ανασκόπηση.

Ειναι πολυ σημαντικό να βλέπουμε τις παλιότερες σκέψεις, προβλέψεις μας και πως τελικά εξελίχθηκαν.
Με χαρά βλεπω οτι για την πλειοψηφία υπήρξε happy end, εύχομαι να πάνε ακομα καλυτερα  τα πραγματα για ολους
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Paneristi Club
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 2908
Απ: Σκέψεις για το 2021
« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 22, 2021, 11:08:46 πμ »
Βλεπωντας τα μηνυματα να ευχηθω σε ολους να ξεπερασουν τα προβληματα τους και να ειναι τα τελευταια.
Για μενα η χρονια κλεινει ανελπιστα καλα και με μια αγορα απογραματιστη και σημαντικη.
Ευχομαι και παλι τα καλυτερα σε ολους.

Ευχάριστο νέο αυτό Άρη :m0121:
Καλοφόρετο να είναι και να το χαρείς.
Once a Paneristi, always a Paneristi