Αποστολέας Θέμα: Το πρωτο...  (Αναγνώστηκε 13348 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kostasios

  • Paneristi 42mm
  • *
  • Μηνύματα: 6
Απ: Το πρωτο...
« Απάντηση #110 στις: Σεπτέμβριος 14, 2023, 09:27:03 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ όλους.

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με την μπουτίκ για να δω διαθεσιμότητα του 1312  μου επιβεβαίωσαν ότι υπάρχει στο κατάστημα,

Και ενώ ήξερα ότι δεν μπορώ να έχω τηλεφωνικά κάποια τελική τιμή η κοπέλα που μίλησα μου είπε πως από κοντά θα μπορέσει να πάρει έγκριση για κάτι καλύτερο από τιμοκατάλογο αφού την είχα ρωτήσει  «διακριτικά» εαν οι τιμές που βλέπω στο site αν είναι οι τελικές.

Και τώρα έρχεται το δύσκολο κομμάτι. Πως θα δικαιολογήσω στην γυναίκα μου ταξίδι στην Αθήνα χωρίς να πω την λέξη «ρολοι»

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Paneristi Club
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 2908
Απ: Το πρωτο...
« Απάντηση #111 στις: Σεπτέμβριος 15, 2023, 12:48:13 πμ »

Και τώρα έρχεται το δύσκολο κομμάτι. Πως θα δικαιολογήσω στην γυναίκα μου ταξίδι στην Αθήνα χωρίς να πω την λέξη «ρολοι»



Μπορείς να πεις ότι θέλεις να δεις τους φίλους σου από το Paneristi Hellas.

Για το ρολόι όταν γυρίσεις, θα πεις ότι οι ίδιοι φίλοι ήταν αυτοί που σε παρέσυραν σε μια παρορμητική αγορά...
Το πρωτο...



Sent from my iPhone using Tapatalk
Once a Paneristi, always a Paneristi

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Paneristi 47mm
  • ****
  • Μηνύματα: 438
Απ: Το πρωτο...
« Απάντηση #112 στις: Σεπτέμβριος 16, 2023, 08:49:40 πμ »
Σας ευχαριστώ πολύ όλους.

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με την μπουτίκ για να δω διαθεσιμότητα του 1312  μου επιβεβαίωσαν ότι υπάρχει στο κατάστημα,

Και ενώ ήξερα ότι δεν μπορώ να έχω τηλεφωνικά κάποια τελική τιμή η κοπέλα που μίλησα μου είπε πως από κοντά θα μπορέσει να πάρει έγκριση για κάτι καλύτερο από τιμοκατάλογο αφού την είχα ρωτήσει  «διακριτικά» εαν οι τιμές που βλέπω στο site αν είναι οι τελικές.

Και τώρα έρχεται το δύσκολο κομμάτι. Πως θα δικαιολογήσω στην γυναίκα μου ταξίδι στην Αθήνα χωρίς να πω την λέξη «ρολοι»
Πατριώτη καλημέρα . ( από τον Ξηροπόταμο είμαι ) . Πες την γυναίκα σου ότι έχει μια παλιά αγάπη στην Αθήνα και όταν σε δει με το πανέρι πες ότι η παλιά αγάπη στο έκανε δώρο . Επίσης αν θες, μπορείς να εμπιστευτείς τον Σπύρο ( gerogian) να κάνει τα κουμάντα και να στο στείλουν ασφαλισμένο στην Δράμα . Και θα πεις ότι σου το έστειλε ο Αϊ Βασίλης .

Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Kostasios

  • Paneristi 42mm
  • *
  • Μηνύματα: 6
Απ: Το πρωτο...
« Απάντηση #113 στις: Σεπτέμβριος 17, 2023, 12:19:20 μμ »
Πατριώτη καλημέρα . ( από τον Ξηροπόταμο είμαι ) . Πες την γυναίκα σου ότι έχει μια παλιά αγάπη στην Αθήνα και όταν σε δει με το πανέρι πες ότι η παλιά αγάπη στο έκανε δώρο . Επίσης αν θες, μπορείς να εμπιστευτείς τον Σπύρο ( gerogian) να κάνει τα κουμάντα και να στο στείλουν ασφαλισμένο στην Δράμα . Και θα πεις ότι σου το έστειλε ο Αϊ Βασίλης .

Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πες μου ότι είσαι από τους λίγους που δεν μένουν και στο χωριό να κλάψω…. Μετρημένοι στα δάχτυλα είναι όσοι είναι ξηροποταμητες και αποχωρίζονται το χωριό! (μονο αν έχεις φύγει Γερμανία είσαι δικαιολογημένος)

Η επιλογή του Σπυρου θα ήταν μια καλή περίπτωση (γνωστός  από το greekwatchforoum για εμένα) αλλά δεν έχω φορέσει ποτέ στον καρπό μου κάποιο πανέρι. Όποτε πρέπει να γίνει οπωσδήποτε η δοκιμή στον καρπό πριν την απόκτηση.

Πάντως πέρα από την πλάκα αν υπάρχει κάποιο συνθηματικό  για να σκάσω μύτη στην μπουτίκ και να μην φάω κόντρα ξύρισμα θα το εκτιμούσα…



Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Paneristi Team
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 8487
Απ: Το πρωτο...
« Απάντηση #114 στις: Σεπτέμβριος 17, 2023, 12:42:19 μμ »
Καλημερα Κωστα,
οπως ειπωθηκε ηδη απο τον Δημο,, τον Στρατο και τον Δημητρη, παρα το γεγονος οτι εχει δυσκολεψει αρκετα με τις τελευταιες εξελιξεις (boutiques etc), η ελληνικη αγορα εξακολουθει να παραμενει πιο ελκυστικη!
και η δικη μου συμβουλη λοιπον ειναι να κανεις μια επισκεψη στη boutique και απο κοντα να επιλεξεις το πανερι που θελεις και ταυτοχρονας να πετυχεις το καλυτερο δυνατον deal.

Οσο για τη γυναικα σου, ασε τον εαυτο σου ελευθερο να αυτοσχεδιασει  ;D ;D , με τη χαρα που θα εχεις θα βρεις την ατακα που χρειαζεσαι την κρισιμη στιγμη!! ;) :m0121:

) ............Επίσης αν θες, μπορείς να εμπιστευτείς τον Σπύρο ( gerogian) να κάνει τα κουμάντα και να στο στείλουν ασφαλισμένο στην Δράμα .....

Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

θεωρω εντελως λανθασμενη τη συγκεκριμενη αναφορα στο ονομα μου και θα επιθυμουσα να μην επαναληφθει!!


Πάντως πέρα από την πλάκα αν υπάρχει κάποιο συνθηματικό  για να σκάσω μύτη στην μπουτίκ και να μην φάω κόντρα ξύρισμα θα το εκτιμούσα…


Συνθηματικο δεν υπαρχει, αλλα για τα μελη του Paneristi Hellas υπαρχει καλη αντιμετωπιση.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Kostasios

  • Paneristi 42mm
  • *
  • Μηνύματα: 6
Απ: Το πρωτο...
« Απάντηση #115 στις: Σεπτέμβριος 17, 2023, 04:33:30 μμ »
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.. εννοείται ότι υπάρχει μεγάλη δόση χιούμορ στα γραφόμενα μου σχετικά με συνθήματα. Κ.τ.λ.

Θα οργανωθεί ταξίδι σίγουρα για Αθήνα. Λογικά μέσα Οκτωβρίου.
Αν όλα πάνε καλά να ανεβάσω φωτογραφίες κατά την δοκιμή ρολογιών.


Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Paneristi Club
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 2908
Απ: Το πρωτο...
« Απάντηση #116 στις: Σεπτέμβριος 18, 2023, 10:53:33 πμ »
Κώστα εγώ θα ήθελα να σου πω κάτι, κοιτώντας λίγο μπροστά.

Υπάρχει AD και στη Θεσσαλονίκη και λόγω απόστασης σε βολεύει σίγουρα καλύτερα.
Στη θέση σου θα έκανα κι εκεί μια επίσκεψη σε κοντινή ημερομηνία πριν το ταξίδι στην Αθήνα.

Αν σκέφτεσαι για αγορά one-off, να ψωνίσεις από όπου βρεις την καλύτερη τιμή.
Αν όμως σκέφτεσαι ότι η σχέση σου με την Panerai μπορεί και να έχει μέλλον, το να ανοίξεις και προσωπικά ένα δίαυλο επικοινωνίας με μια boutique ξέχωρα δηλαδή από το Paneristi Hellas, θεωρώ ότι μάλλον θα είναι περισσότερο ωφέλιμο μακροπρόθεσμα.

Φυσικά το παραπάνω ισχύει και στην περίπτωση που σε ενδιαφέρουν κι άλλες μάρκες ρολογιών ή κοσμήματα που έχει ο κάθε AD και θέλεις να δημιουργήσεις μια "σχέση".
Once a Paneristi, always a Paneristi

Αποσυνδεδεμένος Kostasios

  • Paneristi 42mm
  • *
  • Μηνύματα: 6
Απ: Το πρωτο...
« Απάντηση #117 στις: Σεπτέμβριος 18, 2023, 09:18:18 μμ »
Κώστα εγώ θα ήθελα να σου πω κάτι, κοιτώντας λίγο μπροστά.

Υπάρχει AD και στη Θεσσαλονίκη και λόγω απόστασης σε βολεύει σίγουρα καλύτερα.
Στη θέση σου θα έκανα κι εκεί μια επίσκεψη σε κοντινή ημερομηνία πριν το ταξίδι στην Αθήνα.

Αν σκέφτεσαι για αγορά one-off, να ψωνίσεις από όπου βρεις την καλύτερη τιμή.
Αν όμως σκέφτεσαι ότι η σχέση σου με την Panerai μπορεί και να έχει μέλλον, το να ανοίξεις και προσωπικά ένα δίαυλο επικοινωνίας με μια boutique ξέχωρα δηλαδή από το Paneristi Hellas, θεωρώ ότι μάλλον θα είναι περισσότερο ωφέλιμο μακροπρόθεσμα.

Φυσικά το παραπάνω ισχύει και στην περίπτωση που σε ενδιαφέρουν κι άλλες μάρκες ρολογιών ή κοσμήματα που έχει ο κάθε AD και θέλεις να δημιουργήσεις μια "σχέση".

Στρατό καταρχήν σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου και την απάντηση σου.
Η σχέση μου με την Panerai δεν πρόκειται να είναι παροδική. Η λύση του AD στην Θεσσαλονίκη είναι μια πολύ καλή περίπτωση (είμαι ήδη πελάτης του με κάποια άλλη εταιρία και σε αγορά και σε σέρβις) αλλά θεωρούσα ότι τις επιλογές που μπορώ να βρω στην μπουτίκ λογικά δεν θα τις βρω στον AD. Σε διαθεσιμα προς δοκιμή. Διότι αν θέλεις κάτι συγκεκριμένο σου το φέρνει ο άνθρωπος σε εύλογο χρονικό διάστημα (εκτός από την “R”)

Όπως και να έχει το πρωί έκανα ένα τηλέφωνο στον AD και μου επιβεβαίωσε ότι το 1312 είναι διαθέσιμο. Λογικά μέχρι την Πέμπτη θα πεταχτώ πρώτα εκεί να το δω πρώτα στον καρπό μου.
Απλώς προσωπικά θεωρώ ότι μια επίσκεψη στην μπουτίκ με βάζει κατευθείαν στο κλίμα και την μαγεία της εταιρίας.

Αποσυνδεδεμένος watchman

  • Paneristi 45mm
  • ***
  • Μηνύματα: 114
Απ: Το πρωτο...
« Απάντηση #118 στις: Σεπτέμβριος 21, 2023, 03:55:07 μμ »
Κώστα με λένε Άλκη,καλωσήρθες και σύντομα με το καλό το νέο σου πανέρι.
Η επιλογή του 1312 είναι μια εξαιρετική επιλογή μιας και το συγκεκριμένο πληρεί πολλά καλά σαν γενικό σύνολο.
Σίγουρα ότι αναφέρθηκε προηγουμένως από τους συμφορουμήτες-πανερίστι είναι αντιπροσωπευτικό οπότε μένει μόνο η αγορά.
Τώρα από δικαιολογίες προς τη σύζυγό σίγουρα θα συμφωνήσω με τον Σπύρο αν και πίστεψε με η σύζυγος μου δεν έχει δει πανεραι που να μην της αρέσει και όχι σαν μπράντα μόνο αλλά και σαν ομορφιά-μπρουτάλ.
Αυτά από έναν νέο πανερίστι που έχει κλείσει χρόνο και μόνο θετικά έχει εισπράξει από αυτό το "ταξίδι".
Εύχομαι με το καλό
Υ.Γ. Μην αργείς!!!!!!
Το πρωτο...





Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk