Αποστολέας Θέμα: Paneristi Hellas λουράκια : το ξεκίνημα  (Αναγνώστηκε 4170 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Paneristi Team
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 8480
Paneristi Hellas λουράκια : το ξεκίνημα
« στις: Ιούλιος 19, 2017, 10:37:00 μμ »
Στη συντομη, μεχρι στιγμης, πορεια του το Paneristi Hellas εχει δειξει οτι αγαπαει τα projects.
Μπουκλες, κουπες, ρολογια, μπλουζες, ημερολογιο, βιβλιαρακι, κλπ  ολα φτιαγμενα με κεφι και μερακι.
Ειναι αληθεια οτι αλλα ειναι ιδιαιτερα επιτυχημενα, αλλα μικροτερης εμβελειας, ολα ομως ειναι πολυ αγαπημενα και βοηθουν στη δημιουργια και διατηρηση του καλου κλιματος που κυριαρχει στο φορουμ μας.

Πλησιαζοντας το κλεισιμο του 1ου  χρονου λειτουργιας του, το νεο σημαντικο project ειναι προ των πυλων.

Λουρι Paneristi Hellas, φτιαγμενο απο Ελληνικα χερια, σε απολυτα περιορισμενη εκδοση 12 κομματιων (οσοι ειναι και οι μηνες λειτουργιας μας ).
Δερμα Ιταλικο αριστης ποιοτητας, κατασκευαστης ο Δημητρης ο blackbird ,μπουκλες χειροποιητες με εγχαραξη, συσκευασια υπερανω κριτικης.
Για το Δημητρη, δεν υπαρχει λογος να πουμε κατι παραπανω, καιρος ειναι να μαθουν και οι πιο νεοι τη δουλεια του!!!
Οι μπουκλες θα ειναι χειροποιητες, με χαραγμενα τα μοναδικα στοιχεια του λουριου και του ιδιοκτητη.
Και τελος συσκευασια, με τη φροντιδα του dimi, που θα τονιζει το χαρακτηρα του project και θα αποτελεσει αρρηκτο κομματι του.
Ενα πραγματικα εξαιρετικο συνολο, ανταξιο των ρολογιων μας και του φορουμ μας.

Εδω θα θελαμε να κανουμε μια μικρη παρενθεση και να καταθεσουμε τις σκεψεις μας.
Επιθυμια μας ειναι τουλαχιστον 2 φορες το χρονο να κατασκευαζουμε μοναδικα λουρια Paneristi Hellas.
Λουρια που να εχουν κατι το ιδιαιτερο, λουρια που θα συμβαλουν στην απογειωση των ρολογιων μας, λουρια δικα μας!!!
Λουρια που καθε φορα θα εχουν αλλο χαρακτηρα, αλλο κατασκευαστη, αλλες μπουκλες, αλλα δερματα, αλλα θα ειναι παντα αριστα και μοναδικα!!!
Κλεινει η παρενθεση, για ολα αυτα θα τα ξαναπουμε αναλυτικα στο μελλον.

Ας γυρισουμε λοιπον στο πρωτο μας project-λουρι.
Προθεση μας να ειναι ετοιμο προς το τελος του Σεπτεμβρη και να ειναι διαθεσιμο στην  πρωτη απο τις εκδηλωσεις που θα κανουμε για τα γενεθλια του φορουμ.
Μολις ειμαστε ετοιμοι απο ολα τα διαδικαστικα ( κοστολογια, υλικα κλπ), θα ανακοινωθει το κοστος του και θα ανοιξει λιστα συμμετοχων.
Επειδη ο αριθμος των λουριων ειναι περιορισμενος, θα κρατηθει προτεραιοτητα στις παραγγελιες.

Stay tuned, ειναι απολυτα σιγουρο οτι τα καλυτερα ερχονται!!!

Υ.Γ Θελουμε να ευχαριστησουμε ολους τους φιλους που προσεφεραν τη βοηθεια τους και τις υπηρεσιες τους με προθυμια και ευχαριστηση και καταφεραμε να υλοποιησουμε αυτο το project και ιδιαιτερα  τους Δημητρηδες,  τον blackbird και τον dimi.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Centaur

  • Paneristi Team
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 2177
Απ: Paneristi Hellas λουράκια : το ξεκίνημα
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 19, 2017, 10:49:25 μμ »
Εδω θα θελαμε να κανουμε μια μικρη παρενθεση και να καταθεσουμε τις σκεψεις μας.
Επιθυμια μας ειναι τουλαχιστον 2 φορες το χρονο να κατασκευαζουμε μοναδικα λουρια Paneristi Hellas.
Λουρια που να εχουν κατι το ιδιαιτερο, λουρια που θα συμβαλουν στην απογειωση των ρολογιων μας, λουρια δικα μας!!!
Λουρια που καθε φορα θα εχουν αλλο χαρακτηρα, αλλο κατασκευαστη, αλλες μπουκλες, αλλα δερματα, αλλα θα ειναι παντα αριστα και μοναδικα!!!
Κλεινει η παρενθεση, για ολα αυτα θα τα ξαναπουμε αναλυτικα στο μελλον.
Εδώ θα ήθελα να τονίσω ότι στην νέα μας αυτή προσπάθεια, στόχος είναι να δημιουργήσουμε ένα πλάνο για το πότε θα βγαίνουν τα L.E. λουράκια του P.H. Πάντα λίγα και καλά, πάντα ιδιαίτερα και μοναδικά, πάντα με φουλ παρελκόμενα.

Και κάτι ακόμα. Στο παραπάνω πλάνο (και σε όσα ακολουθήσουν), θα προσπαθήσουμε να βλέπουμε ως Paneristi γενικά. Περισσότερα γι'αυτό θα πούμε όταν έρθει η ώρα.

From AB on 2020-07-20 16:18:
"Dear all Paneristi Hellas,
Let me say that I am emotion seeing what u did for this fantastic brand. Each detail is take inspiration from the story and from your passion. I will keep every think in my special memory.What to say? Well made, we’ll done well passion."

Αποσυνδεδεμένος Centaur

  • Paneristi Team
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 2177
Απ: Paneristi Hellas λουράκια : το ξεκίνημα
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 20, 2017, 01:54:08 μμ »
Κάποια μέλη ήθελαν να σχολιάσουν αλλά πώς να το κάνουν αφού η συγκεκριμένη ενότητα ήταν μόνο για ανάγνωση, χαχαχα. Sorry guys, το φτιαξα τωρα και μπορείτε να πείτε την γνώμη σας :)
From AB on 2020-07-20 16:18:
"Dear all Paneristi Hellas,
Let me say that I am emotion seeing what u did for this fantastic brand. Each detail is take inspiration from the story and from your passion. I will keep every think in my special memory.What to say? Well made, we’ll done well passion."

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Paneristi Club
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 2904
Απ: Paneristi Hellas λουράκια : το ξεκίνημα
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 20, 2017, 02:12:35 μμ »
Σας αξίζουν συγχαρητήρια για την προσπάθεια και το τρέξιμο που κάνετε σε όλα τα επίπεδα.

Η οποιαδήποτε κοινότητα δεν είναι τίποτα αν δεν απαρτίζεται από ανθρώπους που έχουν μεράκι κι όρεξη να τρέξουν καταστάσεις.
Τα Ελληνικά δεδομένα τα έχει ξεπεράσει ήδη το Paneristi Hellas και λειτουργεί σαν κοινότητα που έχει από πίσω της μια σοβαρή υποδομή.

Το έχω δηλώσει στους Σπύρο και Κώστα, το λέω και δημόσια πως θα στηρίζω κάθε κίνηση και προσπάθεια και είμαι διαθέσιμος ανά πάσα στιγμή να προσφέρω το χρόνο μου όπου κρίνετε πως χρειάζεται.

Αναμένω λεπτομέρειες για το λουρί όπως και για ότι άλλο ακολουθήσει...

Once a Paneristi, always a Paneristi

Αποσυνδεδεμένος criskoup

  • Paneristi 45mm
  • ***
  • Μηνύματα: 167
Απ: Paneristi Hellas λουράκια : το ξεκίνημα
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 20, 2017, 04:14:25 μμ »
Πολύ ωραία ιδέα !
Αναμένουμε για τα χαρακτηριστικά του !
PAM 320
Omega seamaster 225450
Suunto xlander

Αποσυνδεδεμένος dgl

  • Paneristi Club
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 1348
Απ: Paneristi Hellas λουράκια : το ξεκίνημα
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 20, 2017, 05:38:12 μμ »
Αξιέπαινη η κάθε προσπάθεια, δηλώνω προκαταβολικά 'μέσα' στο project δείχνοντας εμπιστοσύνη στις επιλογές σας.
Ο Σπύρος γνωρίζει ότι είμαι διαθέσιμος να βοηθήσω όταν και όπου χρειαστεί.

Αποσυνδεδεμένος gkblues

  • Paneristi 47mm
  • ****
  • Μηνύματα: 384
Απ: Paneristi Hellas λουράκια : το ξεκίνημα
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 20, 2017, 06:38:16 μμ »
Πολλά μπράβο και από μένα ....Και εγώ μέσα

_batman_

  • Επισκέπτης
Απ: Paneristi Hellas λουράκια : το ξεκίνημα
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 20, 2017, 07:52:36 μμ »
Μπράβο!! Αλλά σαν κονσεπτ το βρίσκω άκυρο για φόρουμ!! Συγνώμη παιδιά αλλά έτσι είναι!! Τα ενεργά μέλη είναι παραπάνω από 12... Και είναι κρίμα!! Και ενεργά δεν είναι φυσικά τα μέλη που γράφουν... Υπάρχουν και άτομα που δεν γράφουν Όπως ο Δημήτρης και Ντιμης... Αλλά χάρη σε αυτούς υπάρχει ημερολόγιο κτλ! Φυσικά και είμαι εκτός και λόγω ποσότητας και λόγω ότι το πανεραι είναι ακόμα στην μπουτίκ και όχι στην κατοχή μου! Αλλά θα υπάρξουν στεναχώριες από παιδιά που έχουν πανερι και δεν θα πάρουν... αν τα 12 καλύπτουν τα παιδιά του PH τα παίρνω πίσω και θα γράψω ότι είναι φανταστική κίνηση!! Χαχαχαχαχα

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Centaur

  • Paneristi Team
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 2177
Απ: Paneristi Hellas λουράκια : το ξεκίνημα
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 20, 2017, 08:35:04 μμ »
Μπράβο!! Αλλά σαν κονσεπτ το βρίσκω άκυρο για φόρουμ!! Συγνώμη παιδιά αλλά έτσι είναι!! Τα ενεργά μέλη είναι παραπάνω από 12... Και είναι κρίμα!! Και ενεργά δεν είναι φυσικά τα μέλη που γράφουν... Υπάρχουν και άτομα που δεν γράφουν Όπως ο Δημήτρης και Ντιμης... Αλλά χάρη σε αυτούς υπάρχει ημερολόγιο κτλ! Φυσικά και είμαι εκτός και λόγω ποσότητας και λόγω ότι το πανεραι είναι ακόμα στην μπουτίκ και όχι στην κατοχή μου! Αλλά θα υπάρξουν στεναχώριες από παιδιά που έχουν πανερι και δεν θα πάρουν... αν τα 12 καλύπτουν τα παιδιά του PH τα παίρνω πίσω και θα γράψω ότι είναι φανταστική κίνηση!! Χαχαχαχαχα

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk
Κοίτα Δημήτρη, το 12 είναι συμβολικό για τον 1 χρόνο που είμαστε στον αέρα αλλά και δοκιμαστικό, νομίζω είναι μια καλή αρχη. Δεν ξέρω αν υπάρξει ενδιαφέρον, φαντάζομαι πως ναι. Δεν ξέρω αν υπάρχουν περισσότεροι που το θελήσουν το λουρί απο 12, ίσως ναι. Αλλά όταν λες κάτι είναι L.E. τότε πρεπει να ορίζεις και το limited edition. Προσωπικά θέλω να ειναι πραγματικά limited και όχι της λογικής των microbrands που βγάζουν 750 ρολόγια γιατί τόσα μπορουν και το ονομαζουν αυτό limited.

Οπως ειπε και ο Σπύρος, η λογική αυτής της ιδέας είναι να βγάζουμε 2 φορές το χρόνο (για παράδειγμα) ένα P.H. λουράκι που θα είναι όμως L.E. Κι αν δεν πάρει κάποιος τώρα λουρί, θα πάρει στην επόμενη, δεν φαντάζομαι κανένας να τα βάψει μαύρα, ένα λουρί είναι, είπαμε :)

Επίσης βάση της πρώτης ζήτησης θα μπορούμε να καταλάβουμε καλύτερα και πόσα λουράκια να βγάλουμε στην επόμενη αλλά σε κάθε περίπτωση ο αριθμός πρεπει να είναι ορισμένος και σχετικά μικρός αλλιώς δεν θα χει νόημα η επανάληψη και η αναμονή. Εχει την ομορφιά του κι αυτό για να σε κρατάει σε εγρήγορση και να είσαι πιο engaged στο φόρουμ. Το αν έχεις ή όχι Panerai προφανώς και είναι αδιάφορο.

Τέλος θα ήθελα να κάνουμε μια συμφωνία κυρίων ότι όσοι πάρουν λουράκια δεν θα τα πουλήσουν. Ας γίνουμε και λίγο ρομαντικοί :)
From AB on 2020-07-20 16:18:
"Dear all Paneristi Hellas,
Let me say that I am emotion seeing what u did for this fantastic brand. Each detail is take inspiration from the story and from your passion. I will keep every think in my special memory.What to say? Well made, we’ll done well passion."

_batman_

  • Επισκέπτης
Απ: Paneristi Hellas λουράκια : το ξεκίνημα
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 20, 2017, 08:46:29 μμ »
Κώστα συμφωνώ σε όλα εκτός το 12 που προφανώς κατανοώ γιατί είναι 12...  εκεί είναι η διαφωνία μου εγώ θα ήθελα να έχω Όλα τα λουριά του φόρουμ γιατί και εγώ είμαι ρομαντικός και και και άλλα για τον αριθμό θα πρέπει να χάσω κάποια... Για μένα το λιμιντιν ΡΗ σημαίνει μονάχα για εμάς όχι για νέες εγγραφές ή άλλα φορα, και φυσικά Ι αριθμός να μας καλύπτει όλους αλλά οκ

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk