Αποστολέας Θέμα: Διορθώσεις που γίνονται στο φόρουμ  (Αναγνώστηκε 6918 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Paneristi Club
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 625
Απ: Διορθώσεις που γίνονται στο φόρουμ
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 31, 2016, 08:15:09 μμ »
... ότι βλέπω το γράφω ... και στην συνέχεια το κρίνεται και προχωράτε αναλόγως  ,,, μην παρεξηγηθώ ...!!! ;D


... η σελίδα όπως φαίνεται ... βλέπεις ένα μαυρο μονοκόμματο πράμα απο επάνω μέχρι κάτω .... δεν ξεχωρίζουν τα ποστ του κάθε μέλους μεταξύ τους ... αν βλέπω σωστά είναι μαυρο φόντο με μαυρο πλαίσιο ... νομίζω μπερδεύει ...!!!


... ίσως πρέπει να βάλετε ένα λευκό πλαίσιο ( η ότι άλλο χρώμα θέλετε )... για να ξεχωρίζουν τα ποστ μεταξύ τους ...!!!! ;)




Αποσυνδεδεμένος Centaur

  • Paneristi Team
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 2177
Απ: Διορθώσεις που γίνονται στο φόρουμ
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 31, 2016, 08:19:03 μμ »
Κώστα το ξέρω αλλά δεν είναι σωστό να γράφω τέτοια πράγματα χωρίς έγκριση
Διορθώσεις που γίνονται στο φόρουμ
  Αν θες διόρθωσε το εσύ στο θέμα που άνοιξα... Αλλιώς το βραδάκι θα το κάνω

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk
Μια χαρά σωστό είναι να τα γράφεις αυτά Δημήτρη, το φτιαξα το θέμα σου ;)

Μεσα από το κινητο υπαρχει ένα προβλημα με την μεγεθυνση κουνοντας-απλωνοντας τα δαχτυλα μας στην touch-οθονη. Δεν μεγενθυνει καθολου την εικονα που βλέπεις π.χ την αρχικη του φορουμ `η καποια φωτογραφια,ουτε βεβαια κανει σμικρυνση. Η αντιστοιχη λειτουργια λειτουργει μια χαρα στο mywatch. Nα πω επισης ότι δοκιμασα σε 3 διαφορετικούς browsers και το πρόβλημα είναι το ιδιο παντου.
Πολύ σωστά Χρήστο! Είναι κι αυτό ένα απ'τα θέματα που δουλεύουμε.


... ότι βλέπω το γράφω ... και στην συνέχεια το κρίνεται και προχωράτε αναλόγως  ,,, μην παρεξηγηθώ ...!!! ;D


... η σελίδα όπως φαίνεται ... βλέπεις ένα μαυρο μονοκόμματο πράμα απο επάνω μέχρι κάτω .... δεν ξεχωρίζουν τα ποστ του κάθε μέλους μεταξύ τους ... αν βλέπω σωστά είναι μαυρο φόντο με μαυρο πλαίσιο ... νομίζω μπερδεύει ...!!!


... ίσως πρέπει να βάλετε ένα λευκό πλαίσιο ( η ότι άλλο χρώμα θέλετε )... για να ξεχωρίζουν τα ποστ μεταξύ τους ...!!!! ;)
Δημήτρη εννοείται ότι λαθος/περίεργο βλέπεις να μας το λες, είναι ευκαιρία να τα κλείνουμε σιγα σιγα όλα αυτά τα θεματάκια! Θα δουμε μήπως βάλουμε μεγαλύτερη αντίθεση μεταξύ της μαυρης/γκρι διχρωμίας.

From AB on 2020-07-20 16:18:
"Dear all Paneristi Hellas,
Let me say that I am emotion seeing what u did for this fantastic brand. Each detail is take inspiration from the story and from your passion. I will keep every think in my special memory.What to say? Well made, we’ll done well passion."

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 501
Απ: Διορθώσεις που γίνονται στο φόρουμ
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 31, 2016, 08:24:44 μμ »
Ευχαριστω Κωστα,με καθυσηχασες γιατι ολη μερα μπαινω από το κινητο.

Αποσυνδεδεμένος Centaur

  • Paneristi Team
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 2177
Απ: Διορθώσεις που γίνονται στο φόρουμ
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 31, 2016, 08:31:36 μμ »
Συνοπτικά τα πράγματα που πρεπει να διορθωθούν και δουλεύουμε:
- Ο τελευταιος χαρακτήρας του τίτλου ενός νήματος στην αριστερή στήλη "τελευταίο μήνυμα απο" είναι λάθος.
- Zoom in/out σε κινητά κτλ
- Να μπει το κιτρινοχρυσαφί χρώμα που χρησιμοποιείται στο φόρουμ ως επιλογή κατα την σύνταξη ενός μηνύματος
- Να προστεθούν περισσότερα smilies
- Να φτιαχτουν μερικά χρώματα στα στατιστικά των likes
- Να δούμε αν μπορούμε να βελτιώσουμε την ανάγνωση του φόρουμ.
- Να βελτιωθεί ο χρόνος λήψης κάθε σελίδας

From AB on 2020-07-20 16:18:
"Dear all Paneristi Hellas,
Let me say that I am emotion seeing what u did for this fantastic brand. Each detail is take inspiration from the story and from your passion. I will keep every think in my special memory.What to say? Well made, we’ll done well passion."

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Paneristi Club
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 2908
Απ: Διορθώσεις που γίνονται στο φόρουμ
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 01, 2016, 10:18:31 πμ »
Κώστα θα συμφωνήσω με τον καπταιν που είπε ότι τα ποστς δεν ξεχωρίζουν και επίσης σε οποιαδήποτε ενέργεια, αργεί αρκετά η φόρτωση τόσο ώστε δείχνει σαν να χάνεται η γραμμή του ίντερνετ.
Once a Paneristi, always a Paneristi

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Paneristi Club
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 2908
Απ: Διορθώσεις που γίνονται στο φόρουμ
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 01, 2016, 10:28:54 πμ »
Κάτι ακόμη που ξέχασα...

Χθες από το κινητό πρόσθεσα το φόρουμ στο tapatalk.
Προσπάθησα και από το Ipad που έχω το tapatalk pro και στην αναζήτηση δεν μου εμφάνιζε το φόρουμ.
Once a Paneristi, always a Paneristi

Αποσυνδεδεμένος Centaur

  • Paneristi Team
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 2177
Απ: Διορθώσεις που γίνονται στο φόρουμ
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 01, 2016, 10:37:04 πμ »
Thanks Στράτο!

Ναι η ταχύτητα είναι το πρώτο πράγμα που δουλεύουμε αυτή την στιγμή με τον πάροχο. Αυτό εχει ως αποτέλεσμα να αργούν (εκνευριστικά) να φορτώσουν οι σελίδες μερικές χρονικές στιγμές. Ιδίως χθες το βράδυ είχε καταντήσει ανέκδοτο. Ή θα το λύσουμε με αυτόν ή θα πάμε σε καινούρια λύση να ξεμπερδεύουμε. Σε κάθε περιπτωση λίγο υπομονή και θα λυθεί το πρόβλημα αυτό αμεσα.

Για την εμφάνιση θα το μοντάρουμε να φαίνεται καλά, αυτά τα διορθώνουμε μόνοι μας και θα βρούμε μια λύση ώστε να το βλέπουμε όλοι ανετα.

Για το tapatalk εγώ το δοκίμασα με iPhone, αν έχεις κάποιος iPad να επιβεβαιώσει για να το τσεκάρω μετα. Στράτο αν μπορείς ξανατσέκαρε το κι εσύ μπας και ήταν τυχαίο γιατί δεν βλέπω κάποιο προβλημα να μου βγάζει.
From AB on 2020-07-20 16:18:
"Dear all Paneristi Hellas,
Let me say that I am emotion seeing what u did for this fantastic brand. Each detail is take inspiration from the story and from your passion. I will keep every think in my special memory.What to say? Well made, we’ll done well passion."

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Paneristi Club
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 2908
Απ: Διορθώσεις που γίνονται στο φόρουμ
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 01, 2016, 11:06:18 πμ »
Κώστα με Iphone και Tapatalk όλα ΟΚ.

Με Ipad και Tapatalk Pro είχα το θέμα.
Θα το δοκιμάσω ξανά το βράδυ που θα γυρίσω σπίτι και θα ενημερώσω.
Once a Paneristi, always a Paneristi

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Paneristi Team
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 8487
Απ: Διορθώσεις που γίνονται στο φόρουμ
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 01, 2016, 11:18:45 πμ »
Προσωπικα μου δουλευει το ιδιο καλα και με iphone και με ipad.


Edit : μηπως παιζει ρολο το pro ;
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

_batman_

  • Επισκέπτης
Απ: Διορθώσεις που γίνονται στο φόρουμ
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 01, 2016, 03:17:04 μμ »
Είμαι με Android tapatalk και πάνω δεξιά έχει το κουδούνι που φαίνονται οι ειδοποιήσεις ενώ μπαίνω τις βλέπω και πετάω το τικ όταν ξαναμπαινω πάλι στο φόρουμ μου δείχνει νέες ειδοποιήσεις και είναι οι παλιές που είχα τικαρι! Δεν ξέρω αν το κάνει και σε άλλους

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk