Αποστολέας Θέμα: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ  (Αναγνώστηκε 1682 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος DIMOS

  • Paneristi Club
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
« στις: Νοέμβριος 21, 2018, 01:35:26 μμ »
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!
ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΟΥ 2ου PANERAI.... ΤΟ 1ο PAM510... ΘΕΛΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΙΤΑΝΙΟ Η' ΚΕΡΑΜΙΚΟ??? ΤΙ ΛΕΤΕ???? ΣΕ ΑΤΣΑΛΙ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ PAM1312 ( ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟ PAM510 ) ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΕΠΕΝΔΥΣΗΣ. ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ???? ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΚΑΠΟΥ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Paneristi 47mm
  • ****
  • Μηνύματα: 438
Απ: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 21, 2018, 03:49:44 μμ »
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!
ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΟΥ 2ου PANERAI.... ΤΟ 1ο PAM510... ΘΕΛΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΙΤΑΝΙΟ Η' ΚΕΡΑΜΙΚΟ??? ΤΙ ΛΕΤΕ???? ΣΕ ΑΤΣΑΛΙ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ PAM1312 ( ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟ PAM510 ) ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΕΠΕΝΔΥΣΗΣ. ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ???? ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΚΑΠΟΥ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!!!
Δήμο δε θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά τα πανέρια δεν είναι επένδυση. Είναι ρολογαρες αλλά αυτά που κοιτάς δεν είναι επένδυση. Πάρε subnariner για επένδυση

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Mixalhs

  • Paneristi 47mm
  • ****
  • Μηνύματα: 411
Απ: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 21, 2018, 04:26:45 μμ »
PAM127 ο ορισμός της επένδυσης :sofos:

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Paneristi Team
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 8461
Απ: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 21, 2018, 05:07:57 μμ »
Δημο καλησπερα, κατα την ταπεινη μου αποψη ελαχιστα ρολογια, απο ολες τις εταιρειες, σε σχεση με οσα κυκλοφορουν μπορουν να αποτελουν επενδυση.
Η να το πω διαφορετικα, αν θελεις να επενδυσεις, το ρολοι μαλλον ειναι απο τα τελευταια που θα σκεφτεις.
Υπαρχουν βεβαια αρκετα παραδειγματα ρολογιων που δεν χανεις τα χρηματα σου και καποια αλλα που μπορεις να κερδισεις κιολας υπο προυποθεσεις, αλλα επενδυση- επενδυση δεν ειναι.
Τωρα στο θεμα μας.
Απο πανερια που ενδιαφερεσαι, το 127 που λεει ο Μιχαλης ειναι πολυ καλη περιπτωση, αλλα ηδη η τιμη του εχει ξεφυγει ( αν και εχει υποστει μια διορθωση ) και δεν θα το βρεις ευκολα σε προσιτη τιμη.
Μια αλλη περιπτωση με ενδιαφερον, θα μπορουσαν να ειναι οι ειδικες εκδοσεις που εχουν παρουσιαστει απο διαφορες μπουτικ η απο την ιδια την εταιρεια.
Και γι αυτα δεν ειναι πολυ ευκολη η ευρεση τους, αλλα με ψαξιμο και προσπαθεια γινεται.
Απο την τρεχουσα σειρα της Πανεραι το σημαντικο ειναι η αγορα να γινει σε καλη τιμη.
Ηδη γινονται καποιες εκπτωσεις και ατα πανερια.
Βεβαια υπαρχει και η αγορα των μεταχειρισμενων, οπου μπορεις να βρεις πολυ καλες τιμες.
Το 1312 ειναι πολυ καλο ρολοι, γενικα ειναι καλη επιλογη.
Επισης καλη επιλογη ειναι τα νεα base της, ρολογια με καλες in house μηχανες και εξαιρετικη τιμη, ειδικα τα ραδιομιρια.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος PAM13

  • Paneristi Club
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 2041
Απ: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 21, 2018, 07:04:04 μμ »

https://preview.ibb.co/dLDTeq/IMG-0520.jpg
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ


Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Paneristi Club
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 2892
Απ: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 21, 2018, 09:02:11 μμ »
Καλησπέρα Δήμο.

Γενικά με κάλυψαν όσοι έχουν ποστάρει ήδη.

Πάρε κάτι να το ευχαριστηθείς.
Ένα ρολόι δεν μπορεί να είναι επένδυση.
Και μην επηρεάζεσαι από όσα διαβάζεις/βλέπεις στο νετ.
Η αγορά είναι σκληρή ακόμα και για τα blue chips όταν θα βγει ο κάθε ιδιώτης σαν κι εμάς για να πουλήσεις ένα ρολόι.

Το 1312 είναι εξαιρετική επιλογή.
Εναλλακτικά θα μπορούσες να πας σε ένα submersible.
Once a Paneristi, always a Paneristi

Αποσυνδεδεμένος DIMOS

  • Paneristi Club
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
Απ: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 22, 2018, 10:15:48 πμ »
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ...
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΠΥΝΔΥΣΗ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ, ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΑΤΕ ΠΙΟ ΞΕΚΑΘΑΡΟ ΠΛΕΟΝ.
Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΚΕΡΑΜΙΚΟ Η' ΤΙΤΑΝΙΟΥ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ??? ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΑΤΣΑΛΙ??? ΕΠΙΣΗΣ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΕΠΙΛΟΓΗ.
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΛΙ

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Paneristi Team
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 8461
Απ: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 22, 2018, 10:32:54 πμ »
Καλημερα Δημο,

το beater ρολοι μου (pam 389) ειναι τιτανιο και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος!!
Ελαφρυ οσο πρεπει, ανθεκτικο, δεν εχω κανενα προβλημα.
Η χρηση του ειναι σχεδον καθημερινη, το φοραω στο νερο, στις δουλειες, παντου.
Η αποψη μου λοιπον ειναι οτι αν υπαρχει ρολοι που σου αρεσει και ειναι τιτανιο, μπορεις αφοβα να προχωρησεις.
Για τα κεραμικα δεν εχω ιδιαν αποψη, απ οτι εχω διαβασει ειναι ανθεκτικα σε γρατζουνιες, εχουν παρουσιαστει ομως, ειδικα παλαιοτερα, και καποια σπασιματα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI