Αποστολέας Θέμα: pam773-pam774-pam775-pam776-pam777-pam778  (Αναγνώστηκε 1409 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mixalhs

  • Paneristi 47mm
  • ****
  • Μηνύματα: 411
pam773-pam774-pam775-pam776-pam777-pam778
« στις: Μάιος 13, 2018, 10:01:57 πμ »
Ανέβασαν τα νέα μοντέλα στην ιστοσελίδα τους κατέβασαν και μάλλον σταμάτησαν τα προηγουμενα . Έχουμε και νέα μηχανή P.6000

http://www.paneraicentral.com/pam773-pam774-pam775-pam776-pam777-pam778/

« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 13, 2018, 10:53:51 πμ από Mixalhs »

Αποσυνδεδεμένος BsAs

  • Paneristi 45mm
  • ***
  • Μηνύματα: 187
Απ: pam773-pam774-pam775-pam776-pam777-pam778
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 13, 2018, 04:09:07 μμ »
Ενδιαφέρουσα και άκρως εμπορική η κίνηση της Πανεράι.

Πολύ θετική η μείωση τιμών, γιατί οι υψηλές entry τιμές ήταν αποτρεπτικές για πολλούς επίδοξους πανερίστι.
Η τοποθέτηση in house επίσης σωστή γιατί εκεί πιάνονταν οι "εχθροί" και αυτό ήταν το κύριο επιχείρημά τους "τόσα λεφτά για ΕΤΑ", έλεγαν.
Το μόνο αρνητικό, κατά τη γνώμη μου, η μείωση της υδατοστεγανότητας. Ο μύθος της Πανεράι χτίσθηκε γύρω από την αληθινή ιστορία της εταιρίας, ως προμηθεύτρια του ιταλικού ναυτικού. Μας κέρδισε γιατί τα ρολόγια της ήταν εργαλεία για πραγματικούς δύτες. Τώρα όμως πως θα πουλήσει έναν "δύτη" στα 100m??? Τα due επίσης δεν έχουν μεγάλη υδατοστεγανότητα, αλλά αυτό είναι απολύτως κατανοητό. Είναι περισσότερο dress ρολόγια, οπότε για dress τα 100m φτάνουν και περισσεύουν.
Αλλά τα base θα έπρεπε να είναι 300άρια, ακόμα και αν η πλειοψηφία δεν θα τα χρησιμοποιήσει ως καταδυτικά. Οι γνώστες ξέρουν.
Νομίζω ότι η εταιρία κάνει σοβαρό λάθος και βάζει σε ρίσκο το μέλλον της, μη σεβόμενη την ιστορία της. Θα δείξει...

Αποσυνδεδεμένος Mixalhs

  • Paneristi 47mm
  • ****
  • Μηνύματα: 411
Απ: pam773-pam774-pam775-pam776-pam777-pam778
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 13, 2018, 08:28:27 μμ »
Ενδιαφέρουσα και άκρως εμπορική η κίνηση της Πανεράι.

Πολύ θετική η μείωση τιμών, γιατί οι υψηλές entry τιμές ήταν αποτρεπτικές για πολλούς επίδοξους πανερίστι.
Η τοποθέτηση in house επίσης σωστή γιατί εκεί πιάνονταν οι "εχθροί" και αυτό ήταν το κύριο επιχείρημά τους "τόσα λεφτά για ΕΤΑ", έλεγαν.
Το μόνο αρνητικό, κατά τη γνώμη μου, η μείωση της υδατοστεγανότητας. Ο μύθος της Πανεράι χτίσθηκε γύρω από την αληθινή ιστορία της εταιρίας, ως προμηθεύτρια του ιταλικού ναυτικού. Μας κέρδισε γιατί τα ρολόγια της ήταν εργαλεία για πραγματικούς δύτες. Τώρα όμως πως θα πουλήσει έναν "δύτη" στα 100m??? Τα due επίσης δεν έχουν μεγάλη υδατοστεγανότητα, αλλά αυτό είναι απολύτως κατανοητό. Είναι περισσότερο dress ρολόγια, οπότε για dress τα 100m φτάνουν και περισσεύουν.
Αλλά τα base θα έπρεπε να είναι 300άρια, ακόμα και αν η πλειοψηφία δεν θα τα χρησιμοποιήσει ως καταδυτικά. Οι γνώστες ξέρουν.
Νομίζω ότι η εταιρία κάνει σοβαρό λάθος και βάζει σε ρίσκο το μέλλον της, μη σεβόμενη την ιστορία της. Θα δείξει...

Μου αρεσει και εμενα η κινηση να τοποθετήσουν νεα μηχανη αλλα γενικα νομιζω οτι τα ρολογια της εταιρίας εχουν χασει αξία στο χρηματιστήριο των ρολογιών και ψαχνουν  τρόπους να σταματήσουν την κατω βολτα . Μπορει να κανω και λαθος .....

Συνδεδεμένος gerogian

  • Paneristi Team
  • Paneristi Egiziano
  • *****
  • Μηνύματα: 8461
Απ: pam773-pam774-pam775-pam776-pam777-pam778
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 13, 2018, 09:47:50 μμ »
Μου αρεσει και εμενα η κινηση να τοποθετήσουν νεα μηχανη αλλα γενικα νομιζω οτι τα ρολογια της εταιρίας εχουν χασει αξία στο χρηματιστήριο των ρολογιών και ψαχνουν  τρόπους να σταματήσουν την κατω βολτα . Μπορει να κανω και λαθος .....

Μπορει να μην εχεις και αδικο Μιχαλη.
Υπαρχει μια πτωση, τουλαχιστον για καποια μοντελα παραγωγης.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος BsAs

  • Paneristi 45mm
  • ***
  • Μηνύματα: 187
Απ: pam773-pam774-pam775-pam776-pam777-pam778
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 13, 2018, 11:29:29 μμ »
Μου αρεσει και εμενα η κινηση να τοποθετήσουν νεα μηχανη αλλα γενικα νομιζω οτι τα ρολογια της εταιρίας εχουν χασει αξία στο χρηματιστήριο των ρολογιών και ψαχνουν  τρόπους να σταματήσουν την κατω βολτα . Μπορει να κανω και λαθος .....

Σίγουρα η in house στα βασικά μοντέλα είναι ένας τρόπος να δώσουν κύρος, αλλά πειράζοντας το DNA της εταιρίας, το παίρνουν πίσω....